Artystyczne

Sukcesy naszych zespołów muzycznych

W dniach 12-13 maja zespoły muzyczne pod opieką Pani Katarzyny Paul wzięły udział w XXI Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”.

Zespół Pasja, w skład którego wchodzą młodsi uczniowie naszej szkoły zajął II miejsce!

Zespół Quatro, w którym śpiewają starsi uczniowie zajął II miejsce z piosenką „Wszystko to”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wielki sukces naszych zespołów muzycznych

W dniach 6-7 maja zespoły muzyczne naszej szkoły wraz z Panią Katarzyną Paul wzięły udział w XX Jubileuszowym Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”. Konkurs odbywa się w Czersku, a nasz szkoła uczestniczy w nim od I edycji. Dla nas był to wyjątkowy Jubileusz, ponieważ zespół Pasja w kategorii klas IV-VI zajął I miejsce, a zespół Quatro w kategorii klas VII-VIII również zajął I miejsce! Marta Partyka, która brała udział w konkursie jako solistka otrzymała wyróżnienie. Jest to wielki sukces naszych artystów. Serdeczne gratulacje dla uczniów naszej szkoły i dla Pani Katarzyny Paul.

Na koniec dwudniowego konkursu odbył się koncert , w którym brali udział uczestnicy poprzednich edycji. Absolwenci naszej szkoły również wzięli udział w koncercie. Filip Zakrzewski i Adrianna Sikora zaśpiewali wspólnie piosenkę „Sen we śnie”, a następnie Adrianna Sikora zaprezentowała się w piosence „Kasztany”.

Nie możemy się doczekać kolejnych edycji, serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu!

Zapraszamy do wysłuchania występów.

Zespół Pasja
Zespół Quatro

XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej pn. „Jedziemy do lasu” – III miejsce zespołu Pasja

26 listopada odbył się XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej pn. „Jedziemy do lasu”.

Festiwal ma na celu uświadamianie młodym ludziom, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestnicy musieli przygotować dwie piosenki, które były nagrywane w OPP Starogard Gdański. Komisja z 44 zgłoszeń wybrała 18 uczestników, którzy wystąpili w drugim etapie.

Zespół Pasja w składzie: Laura Górecka, Zuzanna Skonieczna, Eliza Wąs, Urszula Gutowska, Julia Czarnecka zajął III miejsce z piosenką „Spacer w deszczu”. Festiwal był transmitowany, zapraszamy do wysłuchania występów https://www.youtube.com/watch?v=YJynz06F7T8&ab_channel=oppstarogard (występ naszego zespołu zaczyna się w 20 minucie).

Serdecznie gratulujemy zespołowi oraz pani Katarzynie Paul!

XIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami” Czersk 2014

W dniach 9-10 maja odbył się już po raz trzynasty, Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. W Czersku zaprezentowali się wokaliści z województwa pomorskiego i województw ościennych – soliści i zespoły m.in. z Helu, Pucka, Gdyni, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Kwidzyna, Pelplina, Słupska, Bytowa, Kościerzyny, Człuchowa, Tucholi, Legbąda, Świekatowa, Łomianki, Osiecznej, Kalisk oraz Czerska (63 solistów, 13 zespołów). Organizatorem WPPDiM są: Zespół Szkół im. Jana Pawła II oraz Ośrodek Kultury w Czersku.

Zespół Quatro otrzymał II miejsce: Weronika Skiba, Tina Peplińska, Karolina Hoppe, Łukasz Godlewski, Bartek Jażyński, Julia Przytarska, Filip Zakrzewski i Katarzyna Paul

Zobacz film >>