ORLIK 2019

11 czerwca 2019 r. po raz szósty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny „Orlik 2019” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański. W imprezie wzięły udział następujące szkoły podstawowe ze Starogardu Gdańskiego: PSP nr 2, PSP nr 3, PSP nr 4, PSP nr 6 oraz PSP nr 8. Każdą szkołę reprezentowała 12 osobowa drużyna, składająca się z uczniów klas III. Impreza miała charakter rekreacyjny. Konkurencje przygotowano w formie stacyjnej. Uczestników turnieju przywitał Dyrektor Szkoły Pan Ryszard Hapoński.

Rozpoczęcie zabawy poprzedził wspólny taniec dzieci i nauczycieli. Celem turnieju było wdrażanie uczniów do systematycznego podejmowania aktywności fizycznej, dobra zabawa poprzez sport oraz integracja uczniów. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, wytrwałością oraz sprawnością ruchową. Oficjalnego zamknięcia turnieju i wręczenia pamiątkowych dyplomów, pucharów i nagród dokonała Wicedyrektor Szkoły Pani Beata Wirkus. Organizatorami turnieju były p. Joanna Sierant i p. Sabina Kosecka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.