Sportowe

Stanisław Osowski Sportowym Talentem Roku

W sobotę 13 stycznia w Dolinie Charlotty pod Słupskiem odbyła się 64. Gala Sportu podsumowująca Plebiscyt Sportowy „Głosu Pomorza” i „Dziennika Bałtyckiego”. Nagrodzono i wyróżniono sportowców z całego Pomorza.

Uczeń naszej szkoły Stanisław Osowski z klasy 5B został nagrodzony w kategorii „Sportowy Talent Roku – etap wojewódzki„. Stasiu gra w piłkę nożną w klubie KS Wierzyca Decka Pelpin i już w marcu jedzie do Brazylii szlifować swój talent!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: KLIK

UKS SET CZWARTY I DZIEWIĄTY W MISTRZOSTWACH POLSKI

Obie nasze drużyny spisały się świetnie, pierwsza drużyna zakwalifikowała się do czołowej czwórki, a druga walczyła o miejsca 9-16 i ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce.

To bardzo dobry wynik, który daję perspektywę i nadzieję na dalszy rozwój chłopców. Były to pierwsze tak poważne zawody tych młodych sportowców.

Skład drużyn:

1. Ksawery Gdanietz, Jan Chajewski, Jan Wasiniewski.

2. Jakub Landsberg, Igor Kąkolewski, Sergiusz Knitter.

Mateusz – sport, muzyka i plastyka

O sobieMateusz Landsberg:
– w roku szkolnym 2022/2023 jestem uczniem klasy VIII B i od najmłodszych lat interesuje się sportem oraz muzyką. Moją największą pasją jest siatkówka, którą trenuje od czterech lat w klubie SKFiS KaEmKa Starogard Gdański. Przed siatkówką trzy lata trenowałem pływanie w klubie UKS Ósemka Starogard Gdański. W wolnych chwilach bardzo lubię śpiewać, grać na instrumentach klawiszowych i malować. Obecnie należę do szkolnego chóru pod nazwą „Quatro” (wcześniej „Pasja”). Od pięciu lat gram na pianinie i należę do zespołu muzycznego w Starogardzkim Centrum Edukacji Muzycznej pod nazwą „Odnowa”.
Od dwóch lat jestem zawodnikiem Kadry Województwa Pomorskiego w piłce siatkowej. W 2023 r. uczestniczyłem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych w Policach, gdzie otrzymałem II-gie Kółko Olimpijskie przyznane przez Polski Komitet Olimpijski.

Osiągnięcia sportowe:
– III miejsce w Piłce Siatkowej Mężczyzn w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych w Policach
– III miejsce w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Siatkówce Młodzików
– I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki w kategorii czwórek chłopców XXI Puchar Bałtyku
– II miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Kategorii Młodzików
– I miejsce w Półfinałach Wojewódzkich w Siatkówce Chłopców
– I miejsce w półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Siatkówce Plażowej Chłopców
– I miejsce w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców
– II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców

Osiągnięcia muzyczne:
– I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami” razem z zespołem „Pasja” (2019 r.)
 – I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej razem z zespołem „Quatro” (2022 r.)
 – I miejsce w Konkursie Kociewskich Kolęd i Pastorałek „Kolandy Lólków Naszych” (2023 r.)

Osiągnięcia plastyczne:
 – Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Kartkę o Tematyce Bożonarodzeniowej
 – III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Krajobraz Kociewia – Tradycje i współczesność”.

KLIKNIJ FOTO.

MATEUSZ – GRATULACJE I POWODZENIA W NOWEJ SZKOLE!

Materiał – Mateusz Landsberg.

KOLEJNY ŚWIETNY ROK SIATKARZY Z PSP 6!!!

Był to kolejny rok, w którym zdobyliśmy dwa medale w finałach wojewódzkich. W poprzednim roku był to złoty i brązowy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za poświęcony czas i życzymy dalszych sukcesów. Przyszedł czas na regenerację i zasłużony odpoczynek.

Życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

UKS SET – awans do Mistrzostw Polski

„JAK GRAĆ TO JAK MISTRZ!!!Nieraz zdobywaliśmy Mistrzostwo Polski, wielokrotnie Mistrzostwo Województwa, ale nigdy mistrza i wicemistrza województwa w jednej kategorii wiekowej.” – taką informację możemy przeczytać na oficjalnym profilu klubu sportowego UKS SET.

Jesteśmy dumni, ponieważ pod czujnym okiem Pana Mariusza Fryźlewicza to właśnie uczniowie naszej szkoły będą brali udział w Mistrzostwach Polski w siatkówce!

Chłopcy z klasy 4B – Jan Chajewski, Jakub Landsberg, Igor Kąkolewski, Ksawery Gdanietz – to zawodnicy, którzy już w lipcu pojadą do Gliwic, aby zmierzyć się z najlepszymi.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!