Sportowe

ORLIK 2019

11 czerwca 2019 r. po raz szósty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny „Orlik 2019” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański. W imprezie wzięły udział następujące szkoły podstawowe ze Starogardu Gdańskiego: PSP nr 2, PSP nr 3, PSP nr 4, PSP nr 6 oraz PSP nr 8. Każdą szkołę reprezentowała 12 osobowa drużyna, składająca się z uczniów klas III. Impreza miała charakter rekreacyjny. Konkurencje przygotowano w formie stacyjnej. Uczestników turnieju przywitał Dyrektor Szkoły Pan Ryszard Hapoński.

Rozpoczęcie zabawy poprzedził wspólny taniec dzieci i nauczycieli. Celem turnieju było wdrażanie uczniów do systematycznego podejmowania aktywności fizycznej, dobra zabawa poprzez sport oraz integracja uczniów. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, wytrwałością oraz sprawnością ruchową. Oficjalnego zamknięcia turnieju i wręczenia pamiątkowych dyplomów, pucharów i nagród dokonała Wicedyrektor Szkoły Pani Beata Wirkus. Organizatorami turnieju były p. Joanna Sierant i p. Sabina Kosecka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Memoriał Maćka Olszewskiego

W ostatnim tygodniu września graliśmy w turnieju Maćka Olszewskiego, u siebie w Starogardzie. A tak naprawdę u rywali za miedzy. Podjęliśmy wyzwanie, gramy w kategorii kadetów z chłopakami o dwa lata starszymi. Dzień zaczął się niezbyt dobrze przegrywamy 1:2 z Darłowem. Zagraliśmy zbyt bojaźliwie, niepewnie, strasznie przestraszeni.

Drugi mecz z silnym Lęborkiem wygląda zupełnie inaczej, chociaż są jeszcze przestoje. Wygrywamy po niezłej walce 2:1.Pozostałe dwa mecze to popisy chłopców z Seta,3:0 z Jurandem i SKSem. Kończymy Memoriał Maćka Olszewskiego na II miejscu. W finale przegrywamy z Lęborkiem 2:0. Chłopaki zagrali dobre zawody, gra mogła się podobać. Byliśmy bardzo blisko od sprawienia dużej niespodzianki, wygrania w wyższej kategorii. Dla nas najważniejsze jest dużo grać i nie z rówieśnikami tylko starszymi chłopcami.

Na tym turnieju gra w kategorii młodzika nie miała żadnego sensu, jesteśmy zupełnie w innym miejscu.

UKS SET niepokonany w Warszawie

W drugi weekend września w Warszawie odbył się VI Turniej o Puchar Białołęki. W imprezie uczestniczyli młodzicy z całej Polski, w tym silny zespół ze Starogardu Gdańskiego. W pierwszym dniu odbywały się gry eliminacyjne w grupie, systemem każdy z każdym do dwóch zwycięstw. Dwa najlepsze zespoły grają w grupie finałowej. W pierwszym dniu wygrywamy z Warszawą, Ostrołęką, Poznaniem i Wołominem w stosunku 2:0.Gra drużyny nie zachwyca ,ale przynajmniej wszystko do przodu.

Awansujemy do finałów z pierwszego miejsca. W drugim dniu gramy bardzo dobrze, niewielka liczba błędów, wychodzi prawie wszystko. Pokonujemy Energetyka, Avię , Wifamę Łódź i wygrywamy cały turniej. Jest to dobry prognostyk przed nadchodzącą ligą wojewódzką młodzików. Za dwa tygodnie następny turniej tym razem u nas w Starogardzie. Gramy w kategorii wyższej, aby wyrównać szanse i znaleźć przeciwników na swoim poziomie.

Skład zespołu: Szymon Adamczyk, Kacper Myśków, Miłosz Prus ,Maciej Burczyk, Tomasz Rudnicki, Antek Buda, Jakub Wacholc, Kacper Kopczyński.
Trener: Mariusz Fryźlewicz