Biblioteka – wydarzenia

„Sleeveface” – podsumowanie konkursu

W marcu chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Sleeveface”, jest to zabawa polegająca na dopasowywaniu okładek książek do różnych sytuacji, ludzi i miejsc.

Niestety wpłynęło tylko kilka prac, które prezentujemy.

Postanowiłyśmy wyróżnić zdjęcie Magdaleny Gaweł z kl. 5b oraz Hanny Piotrowskiej z kl. 3b.

Nowości w bibliotece

Drodzy uczniowie, zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą biblioteki szkolnej. Nasz księgozbiór wzbogacony został o nowe książki zakupione za pieniądze pozyskane z Kiermaszu Wielkanocnego oraz dary od czytelników.

Wśród nowości znajdziecie publikacje dla młodszych dzieci, takie jak: seria „Tata Oli”,  „Fibi i Jednorożec”, kryminał detektywistyczny „Walenty i spółka” oraz przepiękne opowiadania napisane przez Janoscha.

Dla trochę starszych mamy „Podręcznik dla superbohaterów” a dla uczniów klas 7-8 mangę „Kształt twojego głosu”.

Zapraszamy do wypożyczania.

„Sleeveface – ubierz się w książkę”   Konkurs fotograficzny

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Sleeveface – ubierz się w książkę”.

Sleeveface to zabawa polegająca na dopasowywaniu okładek książek do różnych sytuacji, ludzi i miejsc. Wystarczy więc wybrać okładkę książki, sprytnie wmontować ją w zdjęcie części swojej twarzy lub sylwetki i zrobić sleeveface.

Liczymy na Waszą kreatywność, wyobraźnię i poczucie humoru.

Zdjęcia można wysyłać na adres  bibliotekapsp6@gmail.com do końca marca.

Pasowanie na czytelników

Przed feriami przyjęliśmy do grona naszej szkolnej biblioteki nowych czytelników, którymi zostali uczniowie klas pierwszych. Podczas uroczystego pasowania dzieci wysłuchały opowiadania E. Perry i S. Davey „Nie lubię książek, koniec i kropka”, rozwiązywały krzyżówkę, odgadywały zagadki oraz układały z rozsypanek wyrazy związane z książką i biblioteką. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników.

Każdy nowy czytelnik otrzymał w prezencie książkę „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek w ramach 6 edycji kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Kampanię realizują wspólnie od 2017 roku Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy

Serdecznie zapraszamy czytelników naszej biblioteki do zabawy z Bibliotecznym Kalendarzem Adwentowym. Chętni uczniowie w okresie od 1 do 24 grudnia 2023 r. będą wykonywali różnorodne zadania o charakterze zarówno świątecznym, jak i czytelniczym.  Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do biblioteki po odbiór karty z zadaniami do Bibliotecznego Kalendarza Adwentowego.

Wyzwania, które są wyznaczone na każdy dzień dotyczą m. in. zaprojektowania kartki świątecznej z życzeniami, stworzenia ozdoby choinkowej i przyniesienia jej do biblioteki, wykonania świątecznej zakładki lub ilustracji, napisania listu do Świętego Mikołaja, czy wypożyczenia książki związanej ze świętami. Bardzo gorąco Was zachęcamy do tego, abyście przynosili do biblioteki rozwiązania zadań czyli np. samodzielnie wykonane ozdoby, listy, kartki świąteczne, zakładki do książek, opisy fragmentów przeczytanych książek, opisy lub rysunki ulubionej świątecznej potrawy, wierszyki związane z Bożym Narodzeniem. Wszystkie Wasze prace znajdą swoje miejsce na tablicy, którą będziecie mogli oglądać w bibliotece do końca I semestru.

Pomysł został zaczerpnięty z listopadowego numeru „Biblioteki w szkole”.