Wychowanie komunikacyjne

KARTA ROWEROWA W NASZEJ SZKOLE

Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści zdrowotnych, jak i przyjemności.

Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy, należy zdać egzamin na kartę rowerową. Kartę rowerową może uzyskać ten, kto: skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, opanował technikę kierowania rowerem.

W dniu 22 października 2021 roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową dla klas piątych.  Uczniowie musieli wykazać się odpowiednimi umiejętnościami m.in.: reagowaniem na znaki drogowe, utrzymaniem równowagi podczas jazdy, pozostaniem na swoim pasie ruchu i swoim torze jazdy, sygnalizowaniem wykonania manewru (np. przy skręcaniu: obrót głowy w celu sprawdzenia bezpieczeństwa, wyciągnięcie ręki), zasygnalizowaniem opuszczenia ronda, prawidłowym zatrzymaniem (zahamowaniem) przed linią STOP.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się pomyślnie zdać swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach i życzymy bezpiecznych podróży!

Nasze gimnazjum zajęło I miejsce, a szkoła podstawowa III, w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański

W dniu 8 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2016.

Imprezę patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak. W imieniu Prezydenta, Turniej otworzyła Naczelnik WSS Pani Urszula

TURNIEJ ROWEROWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA STAROGARD GDAŃSKI

W dniu 19 września 2014 roku w Zespole Szkół Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, w ramach akcji ETZT w naszym mieście, odbył się

TURNIEJ ROWEROWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA STAROGARD GDAŃSKI.

Starogardzkie szkoły podstawowe i gimnazja wytypowały po pięciu zawodników, którzy później rywalizowali w jednaj kategorii.