Nasza świetlica

NAUCZYCIELE – WYCHOWAWCY ŚWIETLICY:

• Magdalena Drewek
  • Sabina Kosecka
  • Joanna Sierant
  • Jolanta Wichrowska
  • Justyna Malinowska

Co słychać w świetlicy:

Kiermasz Wielkanocny

Świetlica szkolna zaprasza na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się 1 kwietnia (piątek) od godziny 9.00. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby świetlicy. Dzięki tego typu akcjom, możemy wyposażyć naszą świetlicę w nowoczesne zabawki oraz materiały plastyczne, które umilają dzieciom czas oczekiwania na lekcje czy powrót do domu.

Po kiermaszu bożonarodzeniowym zakupiliśmy:

– zamek Playmobil,

– grę integracyjną „Dźwig”,

– drewniane klocki konstrukcyjne,

– materiały plastyczne.

Dziękujemy i zapraszamy na kiermasz 😉

Kiermasz świąteczny

W dniach 1-2 grudnia odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny zorganizowany przez świetlicę szkolną, przy współpracy z Radą Rodziców. W czasie kiermaszu można było nabyć pyszne babeczki, pierniczki, kartki, bombki  i inne ozdoby świąteczne.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu oraz wspomogli nasze działania– serdecznie dziękujemy! Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby świetlicy.

Nasza świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z ekologią na Ty”.

Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 (Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne).

Będziemy sumiennie realizować ekowyzwania 😊

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” (Florian Plit).

WIELKA ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” – Flora Edwards.

Świetlica szkolna rozpoczyna zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt. Akcja potrwa do końca października. Jeśli nie jest Ci obojętny los bezdomnych, porzuconych i skrzywdzonych zwierząt – pomóż im już dziś! Pomóż im godnie przetrwać okres zimowy!

Będziemy wdzięczni za każdą ilość karmy suchej i mokrej, ale bardzo prosimy o odpowiedzialną pomoc. Nie każda karma jest dobrze trawiona przez psy, wiele z nich, zwłaszcza dostępnych w marketach spożywczych powoduje biegunki. Zwierzęta przebywające w schronisku w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje i wyziębienie niż psy i koty przebywające w domach, dlatego tak bardzo potrzebujemy karmy dobrej jakości, która dostarczy naszym zwierzakom wszystkie niezbędne dla zdrowa składniki (np. .firm:  Fitmin, Brit, Dolina Noteci, John Dog oraz Royal Canin).

Zwłaszcza dla kociąt i szczeniąt, rozsądniejszym wyborem będzie zakup jednej paczki suchej karmy wysokiej jakości niż pięciu paczek karmy marketowej – zazwyczaj ubogiej w wartościowe składniki.

Miejsce zbiórki – świetlica szkolna.

Na każdego darczyńcę czeka słodki upominek!

Liczymy na pomoc i zaangażowanie, za co będziemy bardzo wdzięczni.