Festyn Rodzinny „Szkoła jest wielką przygodą”

3 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 odbył się Festyn Integracyjno-Charytatywny z okazji obchodów 25-lecia szkoły i Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Tematem przewodnim tego wydarzenia było hasło: „Szkoła jest wielką przygodą”.
Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Ryszard Hapoński, który przywitał zebranych, złożył serdeczne życzenia dzieciom, a następnie oficjalnie powitał gości i zaprosił do wspólnej zabawy. Na naszym festynie mieliśmy zaszczyt gościć Zastępcę Prezydenta Miasta Macieja Kalinowskiego, Księdza Prałata Józefa Pick, Dyrektora PSP3 Pana Roberta Jurka, Panią Dyrektor Przedszkola Montessori House Ewę Grenda.

Podczas tej niezwykłej imprezy plenerowej od początku do końca panowała  radosna atmosfera zabawy. We współpracy z przedszkolem Montessori House w Starogardzie Gdańskim organizatorzy zaproponowali uczestnikom wiele atrakcji, wśród których znalazły się  m. in.

– dmuchany zamek dla najmłodszych;

– basen z piłkami;

– loteria fantowa;

– kącik piękności (malowanie twarzy);

– wystawa „Czar PRL-u”;

– kącik zabaw dla najmłodszych;

– kawiarenka z kawą i ciastem;

– stoiska z watą cukrową, popcornem oraz barszczem ukraińskim.

W trakcie trwania imprezy na scenie prezentowali się uczniowie poszczególnych klas z przygotowanymi wcześniej występami tanecznymi i wokalnymi. Gościnnie wystąpiły również dzieci z Integracyjno-Językowego Przedszkola Montessori House. Pomiędzy występami odbywały się licytacje obrazów i innych cennych przedmiotów. Natomiast na sali gimnastycznej rozgrywano zawody sportowe,
w których brali udział uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Rywalizowano ze sobą w takich konkurencjach jak: rzuty do kosza, skoki w workach, przeciąganie liny, „narciarz” i dwa ognie wywołując u uczestników salwy śmiechu.

W tym samym czasie odbywały się także Szachowe Mistrzostwa Szkoły.

Podczas festynu miał miejsce również pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez członków Stowarzyszenia Moto Kociewie STG.

Starogardzkie Centrum Edukacji Muzycznej zapewniło profesjonalne nagłośnienie oraz obsługę całej imprezy.

Uczestnikom festynu dopisała piękna pogoda, co sprawiło, że pojawiło się na nim  mnóstwo gości (mieszkańców osiedla, rodziców i dzieci). Panowała radosna i rodzinna  atmosfera.

Mamy poczucie, że to wspólnie spędzone popołudnie nas zintegrowało.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji festynu! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Tekst: Monika Nitka

Skip to content