Święto Odzyskania Niepodległości

Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Niepodległości. W tym dniu obowiązywał strój galowy, mile widziane były również barwy biało-czerwone. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, nie mogliśmy świętować wspólnie na auli. Mimo trudności uczniowie naszej szkoły upamiętnili tę uroczystość. Wszyscy wysłuchali audycji przez radiowęzeł, w której Maksymilian Belczewski oraz Antonina Mosińska przybliżyli nam historię odzyskania niepodległości przez Polskę.

Cała społeczność szkoły, podobnie jak tysiące placówek oświatowych w całej Polsce, wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” i o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie odśpiewali hymn w swoich salach i w ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada uczniowie naszej szkoły oraz poczet sztandarowy wzięli udział w miejskich uroczystościach upamiętniających 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 15:00 odbył się „Marsz ku wolności”, który podsumowany był uroczystościami w Parku Miejskim. Został odśpiewany Hymn Państwowy oraz wysłuchaliśmy wystąpienia Prezydenta Miasta. Wszystko zakończyło się Piknikiem Niepodległościowym oraz Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców naszego miasta.

Skip to content