Projekt czytelniczy w klasie 1

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w projekcie czytelniczym pt. „Bohater, którego poznałem w bibliotece”.  Wcześniej poproszono dzieci aby stworzyły wystawę książek, pluszaków i figurek przedstawiających smoki.  Przeprowadzono zabawy ruchowe, rozwiązywano krzyżówkę dotyczącą  baśni i legend oraz zaprezentowano literaturę związaną z tematem projektu dostępną w bibliotece szkolnej. W dalszej części zajęć przedstawiono uczniom małego smoka Pompona, czytając fragment książki Joanny Olech „Pompon  w rodzinie Fisiów”.  Następnie uczniowie klasy 1a wykonali figurki smoków z plasteliny, a uczniowie klasy 1b stworzyli książkę o smokach z wykonanych podczas zajęć rysunków. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały książki pt. „Pierwsze abecadło”.