Bierzemy udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek”!

Miło nam poinformować, że nasza zerówka bierze udział w trzeciej edycji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” pod nazwą „Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle.

Celem projektu jest promocja wartości moralnych i kształtowanie postaw prospołecznych u dzieci w wieku przedszkolnym poprzez działania edukacyjne oparte o wspólną lekturę bajek i baśni.  Jak piszą pomysłodawczynie projektu: Anna Zielińska i Ludmiła Fabiszewska: „Wspólne czytanie bajek z dorosłymi wywiera duży wpływ na rozwój małego człowieka. Bajki pomagają dziecku poznawać i nazywać własne emocje oraz podpowiadać sposoby radzenia sobie    z nimi. (…) Dzięki czytaniu odpowiedniej literatury dziecko staje się lepsze, bogatsze wewnętrznie, pragnie, aby zawsze triumfowało dobro i sprawiedliwość. Dzięki bajkom i baśniom dziecko zaspokaja swoje potrzeby psychiczne – poczucie, że jest kochane, akceptowane i bezpieczne. Bajki i baśnie dają mu wsparcie, poczucie siły i nadzieję.”

Projekt jest odpowiedzią na realizację kierunków polityki oświatowej MEN

w roku szkolnym 2021/2022.

Uczniowie klasy 0 chętnie uczestniczą w zajęciach i z dużym zaangażowaniem wykonują zadania projektowe ?