Świetlica

Nasza świetlica


NAUCZYCIELE – WYCHOWAWCY ŚWIETLICY:

 • Sabina Kosecka
 • Joanna Sierant
 • Joanna Bednarek
 • Justyna Malinowska


Co słychać w świetlicy:


Zaproszenie na Kiermasz Bożonarodzeniowy

W imieniu Rady Rodziców oraz świetlicy szkolnej chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 6 grudnia 2023 roku, od godziny 9.00 do 15.00 na parterze.

W programie:

 • stoisko z ozdobami świątecznymi (rękodzieło);
 • kawiarenka z domowymi wypiekami;
 • stoisko z popcornem 😊

Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby naszej świetlicy.

Spotkanie z przedstawicielami TOZ

Dnia 17 listopada naszą szkołę odwiedziła Pani Marianna Mazurowska – Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Starogardzie Gdańskim.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami to najstarsza organizacja pro zwierzęca, która działa w Polsce od 1864 r. Jej misją jest zabieganie o humanitarne traktowanie zwierząt, poszanowanie praw, ochrona, otaczanie opieką oraz kształtowanie właściwego stosunku do nich. 

Pani Marianna podczas spotkania opowiadała nam o pracy jaką na co dzień wykonują inspektorzy TOZ, o zwierzętach i o ich prawach, a także o obowiązkach ludzi wobec zwierząt. Dzieci dowiedziały się jak powinna wyglądać dobra ciepła buda dla psa, jak można pomóc kotom wolno bytującym, jak należy postępować w sytuacji, kiedy atakuje nas pies oraz co zrobić, gdy zauważymy przejawy okrucieństwa wobec zwierząt. Pani Marianna apelowała o nieustanną czujność i gotowość pomocy.

Uczniowie klas 1 – 3 w skupieniu i z dużą empatią obejrzeli przygotowaną prezentację o działalności TOZ i akcji interwencyjnych.  Wysłuchali historii czworonogów, które przeszły w swoim życiu wiele złego, ale dostały szansę na lepsze życie. 

Pani Inspektor wyraziła uznanie za zebrane i ofiarowane pokrzywdzonym zwierzętom dary.

Po raz kolejny nasi uczniowie wsparli akcję organizowaną przez świetlicę szkolną.

Gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom!!!

WIELKA ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

Świetlica szkolna rozpoczyna zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt. Akcja potrwa do końca października.

Jeśli nie jest Ci obojętny los bezdomnych, porzuconych i skrzywdzonych zwierząt – pomóż im już dziś! Pomóż im godnie przetrwać okres zimowy!

Będziemy wdzięczni za każdą ilość karmy suchej i mokrej, ale bardzo prosimy o odpowiedzialną pomoc. Nie każda karma jest dobrze trawiona przez psy, wiele z nich, zwłaszcza dostępnych w marketach spożywczych powoduje biegunki. 

Zwierzęta przebywające w schronisku w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje i wyziębienie niż psy i koty przebywające w domach, dlatego tak bardzo potrzebujemy karmy dobrej jakości, która dostarczy zwierzakom wszystkie niezbędne dla zdrowa składniki (np. firm:  Fitmin, Brit, Dolina Noteci, John Dog oraz Royal Canin).

Zwłaszcza dla kociąt i szczeniąt, rozsądniejszym wyborem będzie zakup jednej paczki suchej karmy wysokiej jakości niż pięciu paczek karmy marketowej – zazwyczaj ubogiej w wartościowe składniki. 

Liczymy na pomoc i zaangażowanie, za co będziemy bardzo wdzięczni.

Bierzemy udział w projekcie „Zabawa sztuką” 2023/2024

W bieżącym roku szkolnym nasza świetlica zgłosiła się do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym  „Zabawa sztuką”, który umożliwia uczniom twórczą aktywność i wprowadza w świat sztuki, a także rozwija poczucie estetyki i wrażliwości na piękno.

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Warto zaznaczyć, że Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką” odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych (tj. malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek,
fotografia, ceramika, wzornictwo itd.).

Założeniem projektu jest:

 • wspomaganie rozwoju dzieci,
 • odkrywanie dziecięcych talentów,
 • budowanie więzi w grupie,
 • rozwijanie wiary we własne możliwości,
 • kształtowanie wartości i umiejętności związanych z zachowaniem się w miejscach dotyczących świata sztuki,
 • udział w akcjach propagujących działalność twórczą,
 • rozwijanie kreatywności, krytycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych.

Projekt będziemy realizować w trakcie całego roku szkolnego.

Zrealizowaliśmy już kilka zadań, zapraszamy do obejrzenia zdjęć 😊

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY – „Z EKOLOGIĄ NA TY”

    Uczniowie naszej świetlicy w tym roku szkolnym 2023/ 2024 ponownie przystąpili do OGÓLNOPOLSKIEGO PTOJEKTU EDUKACYJNEGIO „Z EKOLOGIĄ NA TY”.

Organizatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce, a patronat honorowy objął Minister Edukacji i Nauki.

Głównym celem projektu jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko.

Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024.

Projekt podzielony jest na V Modułów o różnej tematyce ekologicznej, zawierających wyzwania dla uczestników:

I Moduł – Jestem EKO

II Moduł – Eko aktywni

III Moduł – Eko konkursy klasowe, szkolne, międzyszkolne, ogólnopolskie

IV Moduł –  Eko spotkania

V Moduł – TIK w ekologii

Będziemy sumiennie wykonywać zadania projektowe 😊

Skip to content