Nasza świetlica

NAUCZYCIELE – WYCHOWAWCY ŚWIETLICY:

• Sabina Kosecka
  • Joanna Sierant
  • Justyna Kilich
  • Justyna Malinowska

Co słychać w świetlicy:

Kiermasz Wielkanocny

W imieniu Rady Rodziców oraz świetlicy szkolnej chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 18 marca 2024 roku, od godziny 9.00 do 15.00 na parterze.

W programie:

• stoisko z ozdobami świątecznymi (rękodzieło),
  • kawiarenka z domowymi wypiekami,
  • stoisko z popcornem

Cały dochód z kiermaszu zasili konto RR i zostanie spożytkowany na potrzeby świetlicy szkolnej.

Dzięki funduszom zebranym podczas grudniowego kiermaszu zakupiliśmy:

• gry planszowe
  • pojemniki na zabawki
  • bramki do piłki nożnej
  • matę piankową do ćwiczeń

Cieszymy się, że dzięki takim akcjom możemy uatrakcyjnić pobyt dzieci w świetlicy szkolnej i sprawić, że stanie się ona przestrzenią do wszechstronnego rozwoju.

Zaproszenie na Kiermasz Bożonarodzeniowy

W imieniu Rady Rodziców oraz świetlicy szkolnej chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 6 grudnia 2023 roku, od godziny 9.00 do 15.00 na parterze.

W programie:

• stoisko z ozdobami świątecznymi (rękodzieło);
  • kawiarenka z domowymi wypiekami;
  • stoisko z popcornem 😊

Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby naszej świetlicy.

Spotkanie z przedstawicielami TOZ

Dnia 17 listopada naszą szkołę odwiedziła Pani Marianna Mazurowska – Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Starogardzie Gdańskim.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami to najstarsza organizacja pro zwierzęca, która działa w Polsce od 1864 r. Jej misją jest zabieganie o humanitarne traktowanie zwierząt, poszanowanie praw, ochrona, otaczanie opieką oraz kształtowanie właściwego stosunku do nich.

Pani Marianna podczas spotkania opowiadała nam o pracy jaką na co dzień wykonują inspektorzy TOZ, o zwierzętach i o ich prawach, a także o obowiązkach ludzi wobec zwierząt. Dzieci dowiedziały się jak powinna wyglądać dobra ciepła buda dla psa, jak można pomóc kotom wolno bytującym, jak należy postępować w sytuacji, kiedy atakuje nas pies oraz co zrobić, gdy zauważymy przejawy okrucieństwa wobec zwierząt. Pani Marianna apelowała o nieustanną czujność i gotowość pomocy.

Uczniowie klas 1 – 3 w skupieniu i z dużą empatią obejrzeli przygotowaną prezentację o działalności TOZ i akcji interwencyjnych.  Wysłuchali historii czworonogów, które przeszły w swoim życiu wiele złego, ale dostały szansę na lepsze życie.

Pani Inspektor wyraziła uznanie za zebrane i ofiarowane pokrzywdzonym zwierzętom dary.

Po raz kolejny nasi uczniowie wsparli akcję organizowaną przez świetlicę szkolną.

Gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom!!!

Po więcej zapraszamy na stronę: KLIK

WIELKA ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

Świetlica szkolna rozpoczyna zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt. Akcja potrwa do końca października.

Jeśli nie jest Ci obojętny los bezdomnych, porzuconych i skrzywdzonych zwierząt – pomóż im już dziś! Pomóż im godnie przetrwać okres zimowy!

Będziemy wdzięczni za każdą ilość karmy suchej i mokrej, ale bardzo prosimy o odpowiedzialną pomoc. Nie każda karma jest dobrze trawiona przez psy, wiele z nich, zwłaszcza dostępnych w marketach spożywczych powoduje biegunki.

Zwierzęta przebywające w schronisku w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje i wyziębienie niż psy i koty przebywające w domach, dlatego tak bardzo potrzebujemy karmy dobrej jakości, która dostarczy zwierzakom wszystkie niezbędne dla zdrowa składniki (np. firm:  Fitmin, Brit, Dolina Noteci, John Dog oraz Royal Canin).

Zwłaszcza dla kociąt i szczeniąt, rozsądniejszym wyborem będzie zakup jednej paczki suchej karmy wysokiej jakości niż pięciu paczek karmy marketowej – zazwyczaj ubogiej w wartościowe składniki.

Liczymy na pomoc i zaangażowanie, za co będziemy bardzo wdzięczni.

Bierzemy udział w projekcie „Zabawa sztuką” 2023/2024

W bieżącym roku szkolnym nasza świetlica zgłosiła się do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym  „Zabawa sztuką”, który umożliwia uczniom twórczą aktywność i wprowadza w świat sztuki, a także rozwija poczucie estetyki i wrażliwości na piękno.

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Warto zaznaczyć, że Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką” odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych (tj. malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek,
fotografia, ceramika, wzornictwo itd.).

Założeniem projektu jest:

• wspomaganie rozwoju dzieci,
  • odkrywanie dziecięcych talentów,
  • budowanie więzi w grupie,
  • rozwijanie wiary we własne możliwości,
  • kształtowanie wartości i umiejętności związanych z zachowaniem się w miejscach dotyczących świata sztuki,
  • udział w akcjach propagujących działalność twórczą,
  • rozwijanie kreatywności, krytycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych.

Projekt będziemy realizować w trakcie całego roku szkolnego.

Zrealizowaliśmy już kilka zadań, zapraszamy do obejrzenia zdjęć 😊