„Uczta na Olimpie” i druk 3D

15 czerwca w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Uczta na Olimpie” w wykonaniu uczniów klasy 5 b, 5 c i 6 b. Młodzi aktorzy ze Szkolnego Koła Teatralnego wcielili się w role mitologicznych bogów i bogiń.  Narratorka (Lena Skoczek) pomogła uczniom klas IV – VI poznać historię wszechwładnego Zeusa (Aleksandra Suchorzebska) i Hery (Amelia Grojs), mądrej Ateny (Maja Bukowska), wojowniczego Aresa (Filip Wolski), potężnego Posejdona (Agata Tomaszewska), Hefajstosa (Oliwier Szweminski), Hadesa (Agata Wyka), Hermesa (Agata Kuhn), pięknej Afrodyty (Natalia Wiecka), ujmującego Apolla (Laura Kazusek) i jego muz (Barbara Przybylska, Zuzanna Bogulska, Klaudia Puckowska, Patrycja), Artemidy (Patrycja Tuska), Charona (dusza- Patrycja Leszka) oraz wysłuchać uwspółcześnionej wersji mitu o Demeter (Amelia Markowska) i Korze (Dominika Deja). Uczestnicy koła własnoręcznie przygotowali stroje do przedstawienia oraz wykonali scenografię (Aleksandra Burnicka, Maja Gołuńska, Lena Skoczek).

Na uwagę zasługuje atrybut Zeusa – piorun, wykonany w drukarce 3 D, którą nasza szkoła zakupiła dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie klasy 5 b mogli oglądać krok po kroku, jak powstaje atrybut do przedstawienia.

Aktorzy ze Szkolnego Koła Teatralnego mają nadzieję, że udało się im przybliżyć każdemu widzowi panteon bogów i pozwolić, choć na chwilę, wejść w ten boski świat.

Skip to content