Biblioteka – wydarzenia

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy

Serdecznie zapraszamy czytelników naszej biblioteki do zabawy z Bibliotecznym Kalendarzem Adwentowym. Chętni uczniowie w okresie od 1 do 24 grudnia 2023 r. będą wykonywali różnorodne zadania o charakterze zarówno świątecznym, jak i czytelniczym.  Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do biblioteki po odbiór karty z zadaniami do Bibliotecznego Kalendarza Adwentowego.

Wyzwania, które są wyznaczone na każdy dzień dotyczą m. in. zaprojektowania kartki świątecznej z życzeniami, stworzenia ozdoby choinkowej i przyniesienia jej do biblioteki, wykonania świątecznej zakładki lub ilustracji, napisania listu do Świętego Mikołaja, czy wypożyczenia książki związanej ze świętami. Bardzo gorąco Was zachęcamy do tego, abyście przynosili do biblioteki rozwiązania zadań czyli np. samodzielnie wykonane ozdoby, listy, kartki świąteczne, zakładki do książek, opisy fragmentów przeczytanych książek, opisy lub rysunki ulubionej świątecznej potrawy, wierszyki związane z Bożym Narodzeniem. Wszystkie Wasze prace znajdą swoje miejsce na tablicy, którą będziecie mogli oglądać w bibliotece do końca I semestru.

Pomysł został zaczerpnięty z listopadowego numeru „Biblioteki w szkole”.

https://biblioteka.pl/

BOOKFLIX – prezentujemy książki polecane przez uczniów

W listopadzie w bibliotece szkolnej przeprowadziliśmy akcję czytelniczą o nazwie „Bookflix”. Polegała ona na zrobieniu sondażu wśród czytelników i wybraniu najpopularniejszych oraz wartych polecenia książek, które są dostępne w naszej bibliotece.

 Wspólnie stworzono listę bestsellerów i wyeksponowano ją na plakacie.

Bookflix  jest to akcja w  ramach programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”.              

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Za nami październik, który tradycyjnie jest miesiącem bibliotek szkolnych. W naszej bibliotece również obchodziliśmy to święto.  Z tej okazji przygotowano szereg działań promujących czytanie oraz książki.

– ogłoszono konkurs na Mola lub motyla książkowego, w którym wzięli udział uczniowie z różnych kategorii wiekowych. Prace zaprezentowano na wystawie a autorzy najciekawszych dzieł zostali nagrodzeni – rozpoczęto akcję czytelniczą „Klub Pożeraczy Książek” – tworzono drzewo czytelnicze (każdy listek oznaczał osobę, która przeczytała 5 książek i wykonała 2 wyzwania zaproponowane przez bibliotekarzy) – był też słodki tydzień, podczas którego za wypożyczane książki częstowano uczniów cukierkami – zaprezentowano wystawę nowości -przygotowano również gazetkę pt. „Rozpoznaj nauczyciela po fotografii z dzieciństwa”

Ponadto w czasie tygodni tematycznych chętni uczniowie tworzyli sztukę na kamieniu oraz dawali drugie życie książkom wykonując z nich postacie i zwierzęta.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy podczas MDBS czynnie zaangażowali się w zaproponowane przez nas działania i często odwiedzali bibliotekę szkolną.

Mole i motyle książkowe

W październiku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs na wykonanie mola lub motyla książkowego. Otrzymałyśmy od uczniów wiele pięknych i ciekawych prac wykonanych z papieru, materiału, plasteliny i drewna. Autorzy prac wykazali się wyobraźnią i pomysłowością, mole i motyle książkowe były przepiękne,  zresztą zobaczcie sami.  

Wyniki konkursu na mola książkowego:

W kategorii klas 4-8                                                                                                                      

I miejsce Wiktor Szewiel 6a, II miejsce Lucyna Czaplewska 7a, III miejsce Jan Radka 4a

W kategorii klas 0-3                                                                                                                                            

 I miejsce Maja Kukawka 3b, II miejsce Alicja Chłusewicz 2b, III miejsce Eryk Górecki 3a

Wyróżnienia otrzymają:                                                                                                                      

Igor Andrearczyk 2a, Agata Wojciechowska 3a, Szymon Nowak 3a, Julia Szczepanik 3b, Urszula Małecka 0

Klub Pożeraczy Książek

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Klub Pożeraczy Książek”. W jej trakcie przeczytacie pięć książek i zrealizujecie dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie zdobędziecie kolejne poziomy wtajemniczenia! Przyjdźcie do szkolnej biblioteki, by pobrać specjalną kartę klubową i realizujcie wyzwania!

Akcja „Klub Pożeraczy Książek” jest częścią całorocznego programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”.

1 2 8
Skip to content