Biblioteka – wydarzenia

Loteria w bibliotece i piknik z książką

21 maja biblioteka szkolna zorganizowała „Loterię dla uczniów”. Zabawa polegała na wylosowaniu losu z numerkiem od 1 do 16, który oznaczał różne kategorie książek. Na każdym losie można było przeczytać ciekawą sentencję dotyczącą czytania. Uczniowie po wylosowaniu numerka wybierali książki przygotowane przez bibliotekarzy.

Po wizycie w bibliotece klasa 5c razem z Panią Moniką Wałaszewską, udała się do ogródka szkolnego na „Piknik z książką”, podczas którego uczniowie czytali wypożyczone przez siebie książki i rozwiązywali kalambury oraz krzyżówki.

„Loteria w bibliotece” to działanie w ramach programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”.

8 maja  Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji przygotowano w bibliotece wystawę dotyczącą historii pisma i książki. Uczniowie mogli zobaczyć jak zmieniła się forma książki na przestrzeni wieków. Obejrzeli tabliczki gliniane oraz zwoje, zapoznali się z różnymi rodzajami pisma i narzędziami pisarskimi. Poznali historię tworzenia średniowiecznych ksiąg rękopiśmiennych, a także sytuację książki po wynalezieniu druku.

Dziękujemy za otrzymane życzenia oraz laurki.

VIII Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

25 kwietnia 2024 r. odbył się w bibliotece  Konkurs Pięknego Czytania. Celem konkursu była popularyzacja literatury oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania. Wzięli w nim udział najlepiej czytający uczniowie z klas 4-7. Uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie teksty oraz fragmenty książek przygotowane przez bibliotekarki.

Uczennice: Eliza Wąs z kl. 6b oraz Magdalena Gaweł z kl. 5b uzyskały najwyższą ilość punktów i tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Wyniki konkursu: 1 m-ce     Eliza Wąs kl. 6b i Magdalena Gaweł kl. 5b

2 m-ce    Lena Narloch kl. 4b

3 m-ce    Barbara Przybylska kl. 6c

Wyróżnienia:  Michalina Glazer kl. 6a i Laura Kazusek kl. 7b

„Sleeveface” – podsumowanie konkursu

W marcu chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Sleeveface”, jest to zabawa polegająca na dopasowywaniu okładek książek do różnych sytuacji, ludzi i miejsc.

Niestety wpłynęło tylko kilka prac, które prezentujemy.

Postanowiłyśmy wyróżnić zdjęcie Magdaleny Gaweł z kl. 5b oraz Hanny Piotrowskiej z kl. 3b.

Nowości w bibliotece

Drodzy uczniowie, zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą biblioteki szkolnej. Nasz księgozbiór wzbogacony został o nowe książki zakupione za pieniądze pozyskane z Kiermaszu Wielkanocnego oraz dary od czytelników.

Wśród nowości znajdziecie publikacje dla młodszych dzieci, takie jak: seria „Tata Oli”,  „Fibi i Jednorożec”, kryminał detektywistyczny „Walenty i spółka” oraz przepiękne opowiadania napisane przez Janoscha.

Dla trochę starszych mamy „Podręcznik dla superbohaterów” a dla uczniów klas 7-8 mangę „Kształt twojego głosu”.

Zapraszamy do wypożyczania.