Maksymilian – siatkówka

Maksymilian Belczewski jest uczniem klasy VIIIC i w roku szkolnym 2022/2023 pełni funkcję przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Maksymilian wyróżnia się bardzo dobrymi wynikami w nauce, wysoką kulturą osobistą i licznymi osiągnięciami sportowymi. Jego pasją od najmłodszych lat jest sport – siatkówka.

Gratulacje!

Osiągnięcia Maksa:

• Zawodnik SKFiS KaEmKa Starogard Gdański, zrzeszony w „Glinka Academy”.
  • Mistrz i wicemistrz turniejów rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej na każdym szczeblu drabinki siatkarskiej – kategoria „2 – dwójek”, „3 – trójek”, „4 – czwórek” i „6 – kategoria młodzika i juniorów młodszych” .
  • Wielokrotnie wybierany Najlepszym Zawodnikiem Meczu i Turnieju – Statuetki MVP.
  • Reprezentowanie szkoły od roku szkolnego 2016/2017.
  • Od kilku sezonów kapitan drużyny w klubie.
  • Wicemistrzostwo Województwa w kategorii „2” (2019 r.).
  • VIII miejsce w Polsce ‘2019 r.
  • Mistrzostwo Województwa w kategorii „4” (2021 r.).
  • V miejsce w Polsce (2021 r.).
  • Od roku 2020 zawodnik KADRY WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO.
  • MISTRZ POLSKI  Z KADRĄ WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Podlaskie 2022).
  • I miejsce – Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Plażowa piłka siatkowa (9 czerwca 2022 r.).
  • Nagroda Prezydenta Miasta Starogard Gdański Utalentowany Młody Sportowiec 2021 (22 czerwca 2022)
  • Srebrny medalista w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w kategorii – MŁODZIK (5 marca 2023 r.).
  • Srebrny medalista w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w kategorii – JUNIOR MŁODSZY (19 lutego 2023 r.).
  • Stypendysta: Stypendium Sportowe Prezydenta Miasta Starogard Gdański (22 marca 2023 r.).

Materiał – zasoby rodzinne Państwa Belczewskich.