104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji cała społeczność szkolna przyszła w odświętnych strojach. Pan Andrzej Szarmach wraz z uczniami klas ósmych przygotowali audycję, która ponownie przybliżyła nam historię naszego kraju. Wysłuchaliśmy również pieśń I Brygady Legionów Polskich, dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego „My, Pierwsza Brygada”.

Nasza Szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do Hymnu” i o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali Hymn Państwowy.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i dojrzałość podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

11 listopada Poczet Sztandarowy wraz z przedstawicielami naszej szkoły wzięli udział w miejskich uroczystościach upamiętniających wydarzenia sprzed 104 lat. Odbył się „Marsz ku Wolności”, który ruszał z Al. Niepodległości, a zakończył się w Parku Miejskim. Tam mogliśmy usłyszeć przemówienie Prezydenta Miasta, Apel Pamięci oraz odśpiewaliśmy Hymn Państwowy. Wszystkiemu towarzyszyła Orkiestra Dęta SCK oraz kompania honorowa Wojska Polskiego.

Skip to content