Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych

Nasza szkoła wzięła udział w kampanii dotyczącej profilaktyki zdrowotnej i  efektów wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym.

Inicjatorem akcji było Ministerstwo Edukacji i Nauki  wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym i organizacjami pozarządowymi.

W ramach działań z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych w naszej szkole odbyła się audycja, która została przygotowana przez klasy ósme i przedstawiona przez radiowęzeł. W audycji omówiono rodzaje chorób zakaźnych, ich objawy oraz to jak można się przed nimi uchronić.

Uczniowie klasy 6A przygotowali plakaty przestawiające informacje na temat profilaktyki chorób zakaźnych, zostały one wywieszone na holu.

W czasie lekcji wychowawczych przeprowadzane zostały pogadanki  na temat właściwych zachowań prozdrowotnych.