Dzień Pluszowego Misia

Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt – zapalony myśliwy – nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Tego dnia uczniowie mogli zapoznać się z informacjami na gazetkach, dotyczącymi misiów w przyrodzie oraz misiów jako bohaterów literackich a także obejrzeć wystawę książek na ten temat.

Dzieci odwiedzające bibliotekę  przyszły ze swoimi ulubionymi pluszakami.

Zainteresowanie uczniów świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest ulubioną maskotką dzieci, że moda na misie nie przemija.