Projekt „Przedszkole Integracyjno-Językowe Montessori House Starogard Gdański”

Nasza szkoła nawiązała współpracę z Integracyjno-Językowym Przedszkolem Montessori House.

W zakresie projektu, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, prowadzimy zajęcia sportowe oraz logopedyczne.

Zajęcia sportowe prowadzone są przez Panią Sabinę Kosecką i odbywają się na boisku „Orlik” lub na sali gimnastycznej. Celem projektu jest zaspokojenie biologicznej potrzeby zwiększonej aktywności ruchowej, wspomaganie wczesnego rozwoju fizycznego dzieci oraz rozwijanie umiejętności ruchowych poprzez gry i zabawy.

Zajęcia logopedyczne w przedszkolu prowadzi Pani Monika Wałaszewska.  Zajęciami objęte zostały wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola. Spotkania odbywają się w grupach lub indywidualnie. Przedszkolaki w trakcie terapii usprawniają artykulatory mowy, wzbogacają swoje słownictwo, ćwiczą motorykę małą i dużą oraz dobrze się bawią w trakcie logorytmiki.