Miesiąc Bezpiecznego Internetu

Wraz z Dniem Bezpiecznego Internetu w naszej szkole rozpoczął się Miesiąc Bezpiecznego Internetu.

7 lutego odbył się w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie usłyszeli audycję przez radiowęzeł, w której zostały przedstawione między innymi zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Cały miesiąc związany jest z szeregiem działań, które mają na celu uświadamiać naszych uczniów o wszystkich wadach i zaletach korzystania z Internetu.

Odbyła się już wspólna lekcja „Dbam o swoją prywatność online” dla klas siódmych i ósmych, dzięki której uczniowie poznali zagadnienia takie jak cyfrowy ślad, reputacja online, prywatność.

Uczniowie będą omawiać tematy bezpieczeństwa na godzinach wychowawczych.

Uczniowie klas 6A oraz 4B wykonali wystawy przedstawiające prace, na których poruszyli najważniejsze kwestie bezpieczeństwa.