Po drugiej stronie Internetu

Podczas trwającego w naszej szkole Miesiąca Bezpiecznego Internetu w bibliotece odbyły się zajęcia dla uczniów klasy 2a i 3a dotyczące bezpiecznego poruszania się w sieci. Podczas spotkania uczniowie poznali jedno z opowiadań z książki Zofii Staniszewskiej „Dzieci w sieci czyli dobre maniery w Internecie”. Omówiono treść opowiadania a dzieci podzieliły się swoimi doświadczeniami jako użytkownicy tego medium. Następnie rozwiązano przygotowaną przez nauczycieli krzyżówkę oraz przedstawiono ciekawostki związane z Internetem. Uczniowie wykazali wyjątkowe zainteresowanie tym tematem i brali czynny udział w zajęciach. Na koniec dzieci zapoznały się z wystawą książek o tematyce bezpieczeństwa w Internecie.