I Ogólnopolska Olimpiada Gier Planszowych IPN

Jesteśmy wicemistrzami Polski !

Maria Cybulska i Malwina Czaja z klasy VIII b

zajęły II miejsce w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Gier Planszowych IPN

Gratulujemy!

Olimpiada Gier Planszowych rozpoczęła się w październiku 2022 r. W eliminacjach regionalnych  wzięło udział ponad 1500 uczestników.  Finały rozgrywane były w Warszawie na PGE Stadionie Narodowym ,w systemie szesnastu drużyn. Podczas Olimpiady rozegrano turnieje następujących gier IPN : „Bitwa Warszawska” , „ORP Orzeł”, „Miś Wojtek” , „Znaj Znak”, „Gwiaździstej Eskadry” , „Niepodległej”.

Uczennice z naszej szkoły Marysia i Malwina reprezentowały województwo pomorskie w grze „Miś Wojtek”. Gra opowiada o losach Polaków z Kresów Wschodnich, koncentrując się na losach tytułowego misia. Zadaniem graczy jest zbieranie pamiątek zilustrowanych na kartach, a powiązanych z losami misia Wojtka i żołnierzy II Korpusu. Na efekt końcowy składały się wyniki z gier, a także punkty zdobyte podczas rozwiązywania testu wiedzy.

Finał Olimpiady był dla uczestników nie tylko samym spotkaniem nad planszą , były również  przygotowane przez organizatorów atrakcje. Finaliści zwiedzili Muzeum Polin oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego, wieczorami brali udział w zabawach integracyjnych. Przez te wszystkie dni  towarzyszyła im piosenka o misiu Wojtku , napisana i wykonana przez uczestników Olimpiady.

Podczas Gali Finałowej Pan Prezes IPN Dr Karol Nawrocki wręczał medale i statuetki  zwycięzcom. Nasza statuetka pozostanie w szkole.

Dla wszystkich uczestników była to wspaniała przygoda.

Pełną relację możecie obejrzeć na :

ipn.gov.pl

olimpiadagier.org

Skip to content