Dzień Patrona

18 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Jana Pawła II.

Dzień zaczął się od uroczystej mszy świętej, w której brali udział dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz Sztandar naszej szkoły.

Po uroczystości przeszliśmy za Sztandarem do szkoły, gdzie spotkaliśmy się pod pomnikiem naszego Patrona. Uczniowie złożyli znicze, a Pan Dyrektor podziękował wszystkim za udział w uroczystości.

Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Języków Obcych. Na piątej godzinie lekcyjnej odbyła się audycja przez radiowęzeł, w której wysłuchaliśmy historii z życia Jana Pawła II. Wiktoria Szewczuk zaprezentowała wiersz „Wolność” w języku ukraińskim. Laura i Eryk Góreccy wykonali piosenkę pod tytułem „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Lena Połom recytowała wiersz „Dzieci”, a Magda Maszka zaprezentowała się w wierszu w języku niemieckim „Kinder”. Audycja zakończyła się ulubioną pieśnią Jana Pawła II „Barka”.

Skip to content