„Budujemy mosty” – Festyn Rodzinny

Dnia 19 maja  2023 r., w naszej szkole, odbył się długo wyczekiwany Festyn Rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Patrona Szkoły i Międzynarodowego Dnia Dziecka. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak.

W tym roku impreza przebiegała pod hasłem „Budujemy mosty”. Początkowo wydarzenie miało odbywać się na boisku szkolnym, ale pogoda pokrzyżowała plany. Świetna organizacja i wspólne działanie pracowników szkoły, rodziców i uczniów pozwoliło na szybkie przeniesienie się do budynku szkoły, co ani trochę nie przeszkodziło w realizacji tego, co zostało przygotowane.

A działo się naprawdę dużo!

Wydarzenie otworzył Dyrektor Szkoły Ryszard Hapoński, który przypomniał, że właśnie obchodzimy 20 – lecie nadania Patrona Szkole – Jana Pawła II, a także zwrócił uwagę na najważniejsze cele corocznych obchodów Międzynarodowego Dania Dziecka.

Hasło „Budujemy mosty” miało za zadanie zwrócić uwagę na nawiązywanie relacji między nauczycielami i uczniami, nauczycielami i rodzicami oraz uczniami i rodzicami. Była to świetna okazja do integrowania się w różny sposób. Część artystyczna polegała na występach tanecznych, wokalnych, a nawet kabaretowych! Występowali chętni rodzice, nauczyciele wraz z dziećmi/uczniami. Wszystko było przeplatane różnymi konkurencjami, np. picie soku z cytryny lub potyczki sportowe przeprowadzone przez Pana Kazika Sadkowskiego. Nad całością czuwała Pani Justyna Malinowska, która stworzyła scenariusz imprezy.

Podczas trwania Festynu uczestnicy mogli liczyć na liczne atrakcje. Oprócz występów artystycznych można było wziąć udział w rozgrywkach szachowych, pogłowić się w escape roomie, a nawet pooglądać profesjonalną grę w siatkówkę w wykonaniu zawodników UKS SET oraz ich rodziców.

Pomiędzy występami można było wziąć udział w licytacji dwóch koszulek drużyny koszykarskiej „SKS Starogard Gdański – Kociewskie Diabły”, które podarował  prezes i trener Gama Akademia Koszykówki Pan Bartosza Sarzało.

W trakcie festynu nastąpiło również oficjalne otwarcie muralu na ścianie przy holu szkoły, którego pomysłodawcą był członek Samorządu Uczniowskiego Jakub Targowski. Mural malowali najstarsi uczniowie szkoły, pod czujnym okiem Pani Katarzyny Paul i Pani Adrianny Sikora.

Przez całe spotkanie można było zajadać się popcornem, watą cukrową oraz pysznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców w ramach kawiarenki. Działała też loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Panie nauczania początkowego zorganizowały również coś dla naszych najmłodszych uczestników – zawody sportowe.

Był to również „Dzień otwarty” dla przyszłorocznych pierwszoklasistów i ich rodziców.

Takie wydarzenia zawsze przynoszą dużo radości i pozytywnych emocji i niewątpliwie przyczyniło się do integracji społeczności szkolnej i osiedlowej naszego miasta.

Dyrektor i Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły serdecznie dziękują wszystkich rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły, uczniom za udział i pomoc w organizacji festynu.   

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Starogard Gdański za objęcie honorowym Patronatem tego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Skip to content