NASTOLETNI POLIGLOCI

5 czerwca 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6  im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbył się finał  VII Powiatowego Konkursu Lingwistycznego „Szkolny Poliglota”.  Biorący udział w tej cyklicznej imprezie uczniowie klas siódmych i ósmych musieli wykazać się świetną znajomością dwóch języków: angielskiego i niemieckiego w mowie i w piśmie.

Impreza odbywająca się pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Starogardzkiego  to prawdziwy językowy maraton.  Zmagania o atrakcyjne nagrody i punkty na świadectwie trwały blisko 3 godziny! Były testy pisemne oraz odpowiedź ustna z obu języków. W przerwach  można było posilić się słodkim poczęstunkiem.

Komisja konkursowa złożona z nauczycieli anglistów i germanistów (również zaproszonych) bardzo wysoko oceniła przygotowanie uczestników. W finale znaleźli się uczniowie ze szkół PSP1, PSP2, PSP3, PSP4, PSP6, PSP8 oraz PSP w Osiecznej. Do ścisłego finału przeszli: Juli Aranowska-PSP1, Mikołaj Gomuła-PSP4, Bartosz Gorczyca-PSP8, Hanna Glaner-PSP8, Zuzanna Duszyńska-PSP8, Patrycja Wąsik-PSP4, Hanna Wieczorek-PSP3. Po najwyższe laury sięgnęli: III m-ce Anna Grojs – PSP 6, II m-ce Paulina Leda – PSP 1, natomiast I m-ce, a tym samym tytuł „Szkolnego Poligloty” otrzymała Zuzanna Zielińska – PSP 4. GRATULACJE!!!

Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim oraz Radę Rodziców przy PSP 6. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe.

Na zakończenie dyrektor szkoły, pan Ryszard Hapoński pogratulował uczniom dotychczasowych językowych sukcesów, życzył dalszych osiągnięć w tej dziedzinie i zaprosił do udziału w kolejnych edycjach konkursu.