Bierzemy udział w projekcie „Zabawa sztuką” 2023/2024

W bieżącym roku szkolnym nasza świetlica zgłosiła się do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym  „Zabawa sztuką”, który umożliwia uczniom twórczą aktywność i wprowadza w świat sztuki, a także rozwija poczucie estetyki i wrażliwości na piękno.

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Warto zaznaczyć, że Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką” odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych (tj. malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek,
fotografia, ceramika, wzornictwo itd.).

Założeniem projektu jest:

• wspomaganie rozwoju dzieci,
  • odkrywanie dziecięcych talentów,
  • budowanie więzi w grupie,
  • rozwijanie wiary we własne możliwości,
  • kształtowanie wartości i umiejętności związanych z zachowaniem się w miejscach dotyczących świata sztuki,
  • udział w akcjach propagujących działalność twórczą,
  • rozwijanie kreatywności, krytycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych.

Projekt będziemy realizować w trakcie całego roku szkolnego.

Zrealizowaliśmy już kilka zadań, zapraszamy do obejrzenia zdjęć 😊