OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY – „Z EKOLOGIĄ NA TY”

Uczniowie naszej świetlicy w tym roku szkolnym 2023/ 2024 ponownie przystąpili do OGÓLNOPOLSKIEGO PTOJEKTU EDUKACYJNEGIO „Z EKOLOGIĄ NA TY”.

Organizatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce, a patronat honorowy objął Minister Edukacji i Nauki.

Głównym celem projektu jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko.

Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024.

Projekt podzielony jest na V Modułów o różnej tematyce ekologicznej, zawierających wyzwania dla uczestników:

I Moduł – Jestem EKO

II Moduł – Eko aktywni

III Moduł – Eko konkursy klasowe, szkolne, międzyszkolne, ogólnopolskie

IV Moduł –  Eko spotkania

V Moduł – TIK w ekologii

Będziemy sumiennie wykonywać zadania projektowe 😊