Szkoła pamięta

Nasza szkoła, już po raz kolejny, włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Uczniowie klasy 7a uporządkowali kilka opuszczonych grobów na cmentarzu kocborowskim, umyli pomniki, zagrabili liście oraz zapalili znicze. Efekt był imponujący, a dzieciaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem. Uczniowie udali się również na cmentarz komunalny w Łapiszewie, by odwiedzić groby zmarłych pracowników naszej szkoły i uczcić ich pamięć pozostawiając po sobie znak pamięci – zapaloną świeczkę.

Do akcji włączyła się klasa 5b, która również odwiedziła cmentarz kocborowski oraz przygotowała gazetkę na temat zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim, którą można obejrzeć na holu szkolnym.

Skip to content