Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Za nami październik, który tradycyjnie jest miesiącem bibliotek szkolnych. W naszej bibliotece również obchodziliśmy to święto.  Z tej okazji przygotowano szereg działań promujących czytanie oraz książki.

– ogłoszono konkurs na Mola lub motyla książkowego, w którym wzięli udział uczniowie z różnych kategorii wiekowych. Prace zaprezentowano na wystawie a autorzy najciekawszych dzieł zostali nagrodzeni – rozpoczęto akcję czytelniczą „Klub Pożeraczy Książek” – tworzono drzewo czytelnicze (każdy listek oznaczał osobę, która przeczytała 5 książek i wykonała 2 wyzwania zaproponowane przez bibliotekarzy) – był też słodki tydzień, podczas którego za wypożyczane książki częstowano uczniów cukierkami – zaprezentowano wystawę nowości -przygotowano również gazetkę pt. „Rozpoznaj nauczyciela po fotografii z dzieciństwa”

Ponadto w czasie tygodni tematycznych chętni uczniowie tworzyli sztukę na kamieniu oraz dawali drugie życie książkom wykonując z nich postacie i zwierzęta.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy podczas MDBS czynnie zaangażowali się w zaproponowane przez nas działania i często odwiedzali bibliotekę szkolną.

Skip to content