Spotkanie z przedstawicielami TOZ

Dnia 17 listopada naszą szkołę odwiedziła Pani Marianna Mazurowska – Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Starogardzie Gdańskim.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami to najstarsza organizacja pro zwierzęca, która działa w Polsce od 1864 r. Jej misją jest zabieganie o humanitarne traktowanie zwierząt, poszanowanie praw, ochrona, otaczanie opieką oraz kształtowanie właściwego stosunku do nich.

Pani Marianna podczas spotkania opowiadała nam o pracy jaką na co dzień wykonują inspektorzy TOZ, o zwierzętach i o ich prawach, a także o obowiązkach ludzi wobec zwierząt. Dzieci dowiedziały się jak powinna wyglądać dobra ciepła buda dla psa, jak można pomóc kotom wolno bytującym, jak należy postępować w sytuacji, kiedy atakuje nas pies oraz co zrobić, gdy zauważymy przejawy okrucieństwa wobec zwierząt. Pani Marianna apelowała o nieustanną czujność i gotowość pomocy.

Uczniowie klas 1 – 3 w skupieniu i z dużą empatią obejrzeli przygotowaną prezentację o działalności TOZ i akcji interwencyjnych.  Wysłuchali historii czworonogów, które przeszły w swoim życiu wiele złego, ale dostały szansę na lepsze życie.

Pani Inspektor wyraziła uznanie za zebrane i ofiarowane pokrzywdzonym zwierzętom dary.

Po raz kolejny nasi uczniowie wsparli akcję organizowaną przez świetlicę szkolną.

Gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom!!!

Po więcej zapraszamy na stronę: KLIK