Biblioteczny Kalendarz Adwentowy

Serdecznie zapraszamy czytelników naszej biblioteki do zabawy z Bibliotecznym Kalendarzem Adwentowym. Chętni uczniowie w okresie od 1 do 24 grudnia 2023 r. będą wykonywali różnorodne zadania o charakterze zarówno świątecznym, jak i czytelniczym.  Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do biblioteki po odbiór karty z zadaniami do Bibliotecznego Kalendarza Adwentowego.

Wyzwania, które są wyznaczone na każdy dzień dotyczą m. in. zaprojektowania kartki świątecznej z życzeniami, stworzenia ozdoby choinkowej i przyniesienia jej do biblioteki, wykonania świątecznej zakładki lub ilustracji, napisania listu do Świętego Mikołaja, czy wypożyczenia książki związanej ze świętami. Bardzo gorąco Was zachęcamy do tego, abyście przynosili do biblioteki rozwiązania zadań czyli np. samodzielnie wykonane ozdoby, listy, kartki świąteczne, zakładki do książek, opisy fragmentów przeczytanych książek, opisy lub rysunki ulubionej świątecznej potrawy, wierszyki związane z Bożym Narodzeniem. Wszystkie Wasze prace znajdą swoje miejsce na tablicy, którą będziecie mogli oglądać w bibliotece do końca I semestru.

Pomysł został zaczerpnięty z listopadowego numeru „Biblioteki w szkole”.