Dziady na naszej szkolnej scenie

29 listopada 2023r. Szkolne Koło Teatralne zaprezentowało kolejne ze swoich przedstawień. Tym razem była to adaptacja dramatu Adama Mickiewicza pt. Dziady cz. 2.

W rolę Guślarza, prowadzącego obrzęd dziadów w przycmentarnej kaplicy, wcieliła się Aleksandra Suchorzebska z klasy VI c. Role duchów lekkich Józia i Rózi zagrały Laura Górecka i Dominika Deja z klasy VI b, w postać ciężkiego ducha wcieliła się Laura Kazusek z klasy VII b, dokuczliwe ptactwo Sowę i Kruka zagrały Maja Bukowska i Agata Wyka z klasy VII b, a ducha pośredniego, wybredną Zosię, przedstawiła Amelia Markowska również z klasy VII b. Istotną rolę w przedstawieniu odebrał chór (Nadia Treder, Klaudia Puckowska, Zuzanna Bogulska, Bartosz Kosmacz, Natalia Wiecka), który wprowadzał widza w nastrój pełen tajemnicy i grozy. Na scenie pojawiły się także narratorki (Barbara Przybylska, Agata Tomaszewska i Amelia Grojs), które przybliżyły młodym widzom problematykę dzieła i tłumaczyły przesłania duchów. W przedstawieniu wykorzystano również fragmenty ballady Romantyczność Adama Mickiewicza, tu w rolę starca wcielił się Filip Wolski z klasy VII b, a w rolę Karusi Lena Skoczek z klasy VII b. Fragmenty z ballady zaprezentowała także Natalia Wiecka.

Scenografię przygotowały uczennice klasy VII b Maja Gołuńska, Aleksandra Burnicka oraz Lena Skoczek. Przedstawienie zaprezentowane zostało uczniom klas VI, VII i VIII.

Występ sfilmowano i sfotografowano dzięki sprzętowi zakupionemu z programu Laboratoria przyszłości.

Skip to content