Projekt socjoterapeutyczny

Od kwietnia do grudnia 2023r. nasza szkoła prowadziła zajęcia o charakterze socjoterapeutycznym oraz indywidualne konsultacje psychologiczne w ramach projektu socjoterapeutycznego. Zajęciami zostali objęci wybrani uczniowie klas I-III oraz IV-VIII.

Projekt miał na celu m.in. stworzenie uczniom możliwości konstruktywnego odreagowania napięć emocjonalnych, przekazanie uczniom wiedzy o przejawianych przez nich problemach i trudnościach, co pozwoli im lepiej zrozumieć siebie czy wyposażenie ich w nowe umiejętności społeczne.

Oprócz zajęć organizowanych na terenie szkoły uczniowie mieli okazję m.in. uczestniczyć w wycieczce rowerowej do Grodziska Owidz, odwiedzić Dom Pomocy Społecznej, zorganizować bieg Fair Play, uczestniczyć w grze plenerowej w Paintballa czy wybrać się do restauracji na obiad.

Z funduszy otrzymanych na cele projektu został zakupiony program wspierający kształcenie kompetencji emocjonalno – społecznych oraz udzielanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej w kontekście sytuacji kryzysowych i traumatycznych pt. „Będzie dobrze”; worek treningowy wraz z rękawicami i ochraniaczami oraz paczki ze słodkościami z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Udział w projekcie nie tylko uczniom pozwolił rozwijać swoje kompetencje emocjonalno – społeczne, ale również nauczycieli specjalistów wyposażył w nowe, bardzo cenne doświadczenia.

Prowadzący zajęcia: Pan Zbigniew Kozłowski, Pani Monika Spych, Pani Joanna Bednarek

Od stycznia rusza kolejna edycja projektu. Przed nami dużo pracy i dobrej zabawy!