Pasowanie na czytelników

Przed feriami przyjęliśmy do grona naszej szkolnej biblioteki nowych czytelników, którymi zostali uczniowie klas pierwszych. Podczas uroczystego pasowania dzieci wysłuchały opowiadania E. Perry i S. Davey „Nie lubię książek, koniec i kropka”, rozwiązywały krzyżówkę, odgadywały zagadki oraz układały z rozsypanek wyrazy związane z książką i biblioteką. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników.

Każdy nowy czytelnik otrzymał w prezencie książkę „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek w ramach 6 edycji kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Kampanię realizują wspólnie od 2017 roku Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.