Mistrzostwa Powiatu Starogardzkiego Gama Akademia Koszykówki

27 marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu Starogardzkiego – Gama Akademia Koszykówki. Uczestniczyły w nich drużyny ze starogardzkich szkół podstawowych oraz ze szkół w Kokoszkowach, Jabłowie i Rywałdzie.

Wśród zaproszonych gości obecne były władze miasta. Nie zabrakło również zawodników Kociewskich Diabłów, którzy wspierali małych sportowców. Turniej uświetnił występ Alex Team Cheerleaders.

Tytuł Mistrza i Puchar Otwartych Mistrzostw Powiatu Starogardzkiego w grupach A i B zdobyły drużyny z PSP nr 1 i 2 w Starogardzie.

Nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze i zajął drugie miejsce w grupie B. Chłopcy wykazali się nie tylko umiejętnościami, ale siłą charakteru i walecznością. Niestety dla większości z nich przygoda z Gama Akademia Koszykówki w naszej szkole dobiega końca, gdyż projekt ten realizowany jest w klasach 1 – 3.

Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego trybu życia poprzez sport, dlatego zachęcamy przyszłych pierwszoklasistów do udziału w zajęciach 😊