Szkolny Poliglota

23 maja 2024 r. w naszej szkole odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Lingwistycznego „Szkolny Poliglota”. Biorący udział w tej cyklicznej imprezie uczniowie klas siódmych i ósmych musieli wykazać się świetną znajomością dwóch języków: angielskiego i niemieckiego w mowie i w piśmie.

Impreza odbywająca się pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Starogardzkiego i Prezydenta Miasta Starogard Gdański to prawdziwy językowy maraton. Zmagania o atrakcyjne nagrody i punkty na świadectwie trwały blisko 3 godziny! Były testy pisemne oraz odpowiedź ustna z obu języków. W przerwach można było posilić się słodkim poczęstunkiem.

Komisja konkursowa złożona z nauczycieli anglistów i germanistów (również zaproszonych) bardzo wysoko oceniła przygotowanie uczestników. W finale znaleźli się uczniowie ze szkół PSP1, PSP3, PSp4, PSP6, PSP8 praz PSP im. Ks. J. Twardowskiego, PSP w Rywałdzie, PSP w Kokoszkowach. Do ścisłego finału przeszli: Amelia Starke – PSP Kokoszkowy – I miejsce oraz tytuł „Szkolnego Poligloty, Franciszek Szadkowski – PSP6 II miejsce, Wanda Gulgowska – PSP im. Ks. J. Twardowskiego III miejsce. GRATULACJE!!!

Nagrody wręczali Przewodnicząca Rady Miasta p. Anna Benert oraz Dyrektor Szkoły. Zostały one ufundowame przez Staroastwo Powiatowe w Stsarogardzie Gdańskim oraz Radę Rodziców przy PSP6 oraz Prezydenta Miasta Starogard Gdański. Lażdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe.

Na zakończenie dyrektor szkoły, pan Ryszard Hapoński pogratulował uczniom dotychczasowych językowych sukcesów, życzył dalszych osiągnięć w tej dziedzinie i zaprosił do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Skip to content