„Szkoła naszym drugim domem”

Dnia 24 maja 2024 r., w naszej szkole, odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców i pracowników szkoły z okazji Dnia Patrona Szkoły i Międzynarodowego Dnia Dziecka. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak.

W tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem „Szkoła naszym drugim domem”. Podczas festynu dopisywała nam świetna pogoda, co umożliwiło nam realizację wszystkiego, co przygotowaliśmy.

A działo się naprawdę dużo!

Wydarzenie otworzył Dyrektor Szkoły Ryszard Hapoński, który przywitał zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów. Poinformował o przebiegu całego wydarzenia oraz o przygotowanych konkursach dla rodziców. Podczas festynu rodzice rywalizowali w konkursie RODZINA NA MEDAL w trzech kategoriach: turniej wiedzy o rodzinie, szkolny turniej piłki siatkowej oraz konkurs wypieków.

Hasło „Szkoła naszym drugim domem” miało za zadanie zwrócić uwagę na ważną rolę szkoły w życiu każdego z nas. Nawiązywało do tego, aby dzieci czuły się w szkole zauważone, bezpieczne i szczęśliwe. Nasza impreza była świetną okazją do integrowania się w różny sposób. Część artystyczna polegała na występach tanecznych, wokalnych i teatralnych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Występy były oceniane prze jury. Wszystko było przeplatane różnymi konkurencjami, np. potyczki sportowe.

Podczas trwania Festynu uczestnicy mogli liczyć na liczne atrakcje. Oprócz występów artystycznych można było wziąć udział w rozgrywkach szachowych, pogłowić się w escape roomie, a nawet pooglądać profesjonalną grę w siatkówkę w wykonaniu zawodników UKS SET oraz ich rodziców.

Przez całe spotkanie można było zajadać się popcornem, watą cukrową oraz pysznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców w ramach kawiarenki. Działała też loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Był to również „Dzień otwarty” dla przyszłorocznych pierwszoklasistów i ich rodziców.

Takie wydarzenia zawsze przynoszą dużo radości i pozytywnych emocji i niewątpliwie przyczyniło się do integracji społeczności szkolnej i osiedlowej naszego miasta.

Dyrektor i Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Pani Wioletta Grzeszkiewicz – Wolska, serdecznie dziękują wszystkich rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły, uczniom za udział i pomoc w organizacji festynu.

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Starogard Gdański za objęcie honorowym Patronatem tego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Skip to content