„Każdy inny – wszyscy równi”

11 czerwca br. klasa 6 b wzięła udział w warsztatach integracyjnych w Domu Opieki Społecznej w Starogardzie Gdańskim. Uczniowie miło spędzili czas z mieszkańcami, brali udział w grach, zabawach i dyskusjach o tolerancji. Zajęcia pozwoliły rozwinąć zdolności komunikacyjne, uwrażliwić na emocje i potrzeby innych, szczególnie niepełnosprawnych, wykształciły postawy akceptujące podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Uczniowie klasy 6 b poznali zainteresowania mieszkańców Domu, a także ich ograniczenia. Wszystko odbywało się w atmosferze wzajemnego szacunku i empatii. Zwieńczeniem pobytu był wspólny grill.

Miejmy nadzieję, że to spotkanie pozwoli młodym ludziom z naszej szkoły być bardziej wyrozumiałym wobec odmienności drugiego człowieka.