Świetlica online

Gra planszowa

PRZYGOTUJ:
– wydrukowaną planszę (kliknij w zdjęcie, żeby wydrukować planszę),
– kostkę,
– tyle pionków, ilu jest graczy,
– koraliki (lub guziki lub kamyki).

CEL GRY:
celem gry jest dotarcie od pola startu „START” do pola kończącego grę z napisem „META” oraz zdobycie jak największej liczby koralików.

PRZYGOTOWANIE DO GRY:
1. Rozłóż planszę na stole.
2. Połóż koraliki obok planszy.
3. Pozwól każdemu z graczy wybrać po jednym pionku.

ROZPOCZĘCIE GRY:
1. Uczestnicy gry ustawiają swoje pionki na planszy, na polu z napisem „START”.
2. Rozpoczyna najniższy gracz.
3. Gracz rzuca kostką. Przesuwa się do przodu na planszy o jedni, dwa lub trzy miejsca według zasady:
– gdy na kostce wypadnie 1 lub 6 – jedno pole do przodu
– gdy na kostce wypadnie 2 lub 5 – dwa pola do przodu
– gdy na kostce wypadnie 3 lub 4 – trzy pola do przodu.
4. Stojąc na polu gracz udziela odpowiedzi na pytanie „Moje ulubione…(tu dodaje słowo które znajduje się na polu)”. Jeśli udzieli odpowiedzi na pytanie – zabiera koralik i kładzie go przed sobą.
5. Na polu z podwójnym kołem możemy zdecydować kto będzie odpowiadał na pytanie – my czy któryś z pozostałych graczy.
6. Po dotarciu na metę wszystkich uczestników gry rozpatrujemy w dwóch wymiarach:
– kto dotarł na metę jako pierwszy
– kto zebrał najwięcej koralików (o kim dowiedzieliśmy się najwięcej).

Miłej zabawy ?

A teraz plastelina w ruch ?

Czym są zainteresowania?

Każdy z nas oprócz codziennych obowiązków ma wolny czas, który spędza w bardzo różny sposób. Jedni grają na konsoli inni malują obrazy a jeszcze inni każdą wolną chwilę przeznaczają na pracę w schronisku dla zwierząt.

Jak zainteresowania mogę wpłynąć na nasze życie: historia Kasi i Pawła.

Kasia już jako małe dziecko uwielbiała oglądać zdjęcia przyrody , zwierząt i pięknych miejsc z różnych części świata w czasopismach zbieranych przez jej mamę. Kiedy podrosła zaczęła marzyć o tym by nauczyć się robić podobne zdjęcia. Czytała o technikach jakie wykorzystują uznani fotografowie, żeby uzyskać dobre efekty. Rodzice widząc czym interesuje się Kasia podarowali jej na urodziny aparat fotograficzny. Kasia była bardzo szczęśliwa, odtąd zapałem i zaangażowaniem zaczęła wykonywać coraz piękniejsze zdjęcia. Uczyła się także jak je udoskonalać w przeznaczonych do tego programach. Spróbowała swoich sił w różnych konkursach i zaczęła udzielać się na forum fotografii przyrodniczej, gdzie poznała wiele osób pasjonujących się fotografią przyrody, którzy pomagają się jej rozwijać.

Paweł od najmłodszych lat fascynował się informatyką. Jego nauczyciel jest mistrzem w tym co robi, ma talent i ogromną wiedzę, którą lubi się dzielić. Paweł czekał z niecierpliwością na każde zajęcia informatyczne, gdzie były rozmowy i wykonywanie różnych zadań. Nauczyciel zawsze chwalił Pawła za jego zaangażowanie w zajęcia, było to coś co dodawało mu skrzydeł. Chęć posiadania jak największej wiedzy w dziedzinie informatyki sprawiło, że zaczął pogłębiać swoją wiedzę czytając różne czasopisma i książki. W przyszłości chce zostać informatykiem.

A jakie są Wasze zainteresowania?

Skip to content