Szkoła Pamięta – „PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKO”

W piątek 03.12. br. odwiedzili nas Pan Adam Wątka i Pan Aleksander Włodarz – członkowie Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych. To kolejne spotkanie, które ma na celu przypomnieć uczniom naszej szkoły historię Kociewia – naszej małej ojczyzny.

Panowie Adam i Aleksander przybyli do nas w pełnym umundurowaniu, wyposażeni    w broń, siodło i inne elementy ekwipunku ułańskiego. Uczniowie klasy IVa jak zahipnotyzowani słuchali historii Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, podziwiali stroje, oglądali szable, lance i  zadawali przy tym sporo pytań. Pan Adam opowiedział wiele zabawnych anegdot związanych z corocznym odtwarzaniem Bitwy pod Krojantami, na której obejrzenie serdecznie zaprosił uczniów.

Za organizację spotkania odpowiedzialna była wychowawczyni klasy IVa Monika Wałaszewska.