Skontrum w bibliotece

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Informujemy, że od 4 listopada 2024 r., w bibliotece szkolnej rozpoczyna się skontrum (inwentaryzacja zbiorów). W związku z tym, biblioteka nie będzie udostępniała swoich zbiorów czytelnikom, aż do zakończenia spisu, czyli 2 grudnia 2024 r.

Skontrum to kontrola wszystkich zarejestrowanych w bibliotece zbiorów.  W naszej bibliotece do sprawdzenia mamy księgozbiór liczący ponad 16.000 pozycji.

Dlaczego zamykamy bibliotekę ?

Od momentu rozpoczęcia tego procesu żaden dokument nie może opuścić swojego miejsca. Następuje czasowy stan „zamrożenia” zbiorów bibliotecznych. Pozwoli to na: -sprawdzenie stanu ilościowego i wartościowego księgozbioru,, -odnalezienie „zagubionych” pomiędzy półkami zbiorów -wyjaśnienie wszelkich nieścisłości.

Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.

Wyzwania Klubu Supermocy będą kontynuowane po zakończeniu skontrum.