Nasza szkoła rozpoczęła działalność w 1995 roku. Warto zobaczyć jak wyglądała przed uroczystym otwarciem, a jak wygląda obecnie.


Uroczystego otwarcia (przecięcia wstęgi) dokonał Dyrektor Szkoły p. Andrzej Malinowski i Prezes Zarządu Fundacji p. Henryk Grzonka


Obok nas – uczniów, rodziców i grona pedagogicznego przybyli zaproszeni goście – władze samorządowe i kuratoryjne.
W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 9 rozpoczęło naukę 530 uczniów.
Przełomowym okresem w historii naszej szkoły okazał się rok 1999. Zgodnie z wymogami reformy edukacji, a także uwzględniając specyfikę środowiska, w miejsce PSP Nr 9 powołano Zespół Szkół Publicznych w Starogardzie Gdańskim.
Za nami już pierwszy ważny jubileusz: 5 – lecie istnienia szkoły. Były to dwudniowe obchody 12 i 13 października 2000r. Pierwszy dzień stanowił część oficjalną w której wzięli udział zaproszeni goście – władze, przyjaciele i sympatycy szkoły. Przebiegał głównie w oparciu o uczestnictwo szkoły podstawowej, lecz nie w formie zwykłej akademii. Według założeń reformy z inicjatywy nauczycieli i uczniów realizowano projekt pt. „Co nam wróżą gwiazdy?” Natomiast w drugim dniu gimnazjaliści wraz z zaproszonymi przedstawicielami gmin naszego powiatu przedstawili projekt pt. „Qvo vadis, Domine?”.
16 maja 2003 r. to dzień szczególny w historii naszej szkoły. Nastąpiło nadanie Zespołowi Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. imienia JANA PAWŁA II.
Od początku działalności naszej placówki z należytą starannością troszczymy się o estetykę, wygląd budynku szkolnego i całego otoczenia. Chcemy i czujemy się w naszej szkole, jak w drugim domu. Przez wszystkie lata istnienia, tętni ona życiem. Odbywają się liczne uroczystości szkolne i środowiskowe akademie, prezentacje projektów, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Nie sposób wymienić wszystkie, dlatego prezentujemy niektóre z nich:
- 1 IX 1995 r. Inauguracja pierwszego roku szkolnego Szkoły Podstawowej Nr 9 z udziałem Prezydenta Miasta, przewodniczącego Rady Miasta, Przewodniczącego Fundacji Budowy i Pomocy Szkole.
- 20 VI 1996 r. Uroczyste pożegnanie pierwszych absolwentów klas VIII.
- 12 XI 1996 r. Odwiedziny delegacji duńskiej młodzieży.
- 28 II 1997 r. Uroczyste otwarcie kuchni i jadalni.
- 6 X 1997 r. Odwiedziny piłkarzy z klubu „Wierzyca”.
- 22 XI 1997 r. Pomoc młodzieży z Wrocławia, dotkniętej klęską powodzi.
- 10 V 1999 r. Spotkanie z posłem na Sejm p. Janem Kulasem.
- 9 – 11 VI 1999 r. Wizyta młodzieży z Anglii.
- 1999r. / 2000 r. zgodnie z uchwałą Nr V / 48 / 99 Rady miejskiej Starogardu Gd. z dniem 1 IX 1999r. PSP Nr 9 w Starogardzie zmieniła nazwę, która obecnie brzmi Zespół Szkół Publicznych Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 i Publiczne Gimnazjum Nr 4.
- 10 VI 1999 r. Prezentacja projektu pod hasłem „Moja mała Ojczyzna”.
- 19 IV 2000 r. Szkolny Sejmik Ekologiczny pod hasłem „Las – zielona świątynia przyrody”.
- 27 IV 2000 r. Wizyta naszych uczniów w studiu Telewizji Wrocław, udział w teleturnieju „Krzyżówka 13 – latków”.
- 13 X 2000 r. 5 urodziny szkoły. Prezentacja projektu „Quo vadis, Domine?”.
- 16.05.2003 r. Nadanie szkole imienia Jana Pawła II.
- 16 X 2003 r. Wieczór Papieski w 25 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II.
- Listopad 2003 „I Dyktando Kociewskie” Powiatowy Konkurs Ortograficzny, który będzie odbywał się w naszej szkole każdego roku.

- 18 X 2004 r.„Bardziej być niż mieć – droga do świętości”. I rocznica nadania imienia Jana Pawła II. „Dzień Patrona Szkoły”.
- 10 III 2005r. Obchodziliśmy 10-te urodziny szkoły. Pomimo tak niewielu lat, mamy wiele sukcesów którymi mogliśmy pochwalić się podczas uroczystości.
- 2 IV 2005 r. To dzień w którym umiera patron naszej szkoły Jan Paweł II. Cała społeczność szkolna uczestniczyła we mszy św. i akademii, której mottem były słowa „Szukałem Was a teraz Wy przyszliście do mnie – dziękuję”.
- 18 V 2005 r. Odbyła się uroczystość nadania naszej szkole sztandaru . To niecodzienne wydarzenie zgromadziło wielu znamienitych gości: przedstawicieli władz samorządowych miasta, powiatu, kuratorium oraz biskupa Jana Bernarda Szlagę, który dokonał poświęcenia sztandaru.
- 30 XI 2008 r. Nastąpiło otwarcie kompleksu boisk wielofunkcyjnych otrzymanego w ramach ministerialnego projektu „Moje boisko – Orlik 2012” Obiekt ten będzie służył zarówno młodzieży szkolnej jak i mieszkańcom. czytaj
- 18 V 2010 r. 15 lat minęło – obchodzimy jubileusz Zespołu Szkół Publicznych. Po rocznicowej mszy św. odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem wielu gości. Podczas przemówień i życzeń uczestnicy obejrzeli prezentację przedstawiającą historię szkoły. Była to też świetna okazja do spotkań po (nie tak wielu) latach i miłych wspomnień.
- 1 IX 2011 r. Rozpoczęcie roku szkolnego i objęcie stanowiska dyrektora szkoły przez Ryszarda Hapońskiego, po wcześniejszym odejściu na emeryturę dyrektora Andrzeja Malinowskiego. Oglądaj
- 19 X 2011 r. Uroczystość uczczenia relikwii bł. Jana Pawła II, podczas której obecny był metropolita lwowski ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, wieloletni sekretarz papieża.–> zdjęcia z uroczystości
- Styczeń 2013 r. Odbyła się pierwsza impreza charytatywna „ Z Żabnem w nowy rok”, której głównym celem była integracja środowiska lokalnego oraz prezentacja osiągnięć uczniów . Impreza ta odbywała się przez kolejne lata aż do 2018 roku.
- 2013 r. Wzięliśmy udział w Projekcie „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy” a nasi uczniowie wyjechali na letni obóz żeglarski. Był to wielki sukces naszej szkoły, gdyż działania p. Izabeli Jedwabskiej i uczniów klas piątych zostały wyróżnione, i nagrodzone spośród 386 grup projektowych.

- Czerwiec 2013 r. Po raz pierwszy miała miejsce „Gala osiągnięć”. To uroczystość podczas której uhonorowani są uczniowie wyróżniający się nauką, talentem muzycznym, artystycznym lub sportowym oraz ich rodzice, którzy otrzymują listy gratulacyjne. Jest to impreza, która każdego roku jest podsumowaniem osiągnięć uczniów.
- Maj 2014 r. – Zorganizowano I Powiatowy Konkurs Językowy „Szkolny Poliglota” , który odbywa się w naszej szkole każdego roku.
- Czerwiec 2015 r. – Lip Dub to wydarzenie w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. Tego dnia szkoła zmieniła się w wielki plan filmowy, a uczniowie i nauczyciele w swoich klasach przedstawiali zainscenizowane scenki. Wszystko to było filmowane a wszędzie panowała wesoła atmosfera.
- Październik 2015 r. Obchodziliśmy jubileusz 20 – lecia istnienia naszej placówki.
- Marzec 2016 r. Uczniowie naszego gimnazjum wraz z p. Justyną Bona wzięli udział w obozie szkoleniowym „Euroweek – Szkoła Liderów” w Międzygórzu. Zajęcia były prowadzone w j. angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów.
- Wrzesień 2017 Nowy rok, nowa nazwa.
W myśl reformy edukacji narodowej od dnia 1 września 2017 roku nasz Zespół Szkół Publicznych został przekształcony w Publiczną Szkołę Podstawową Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim.
Według podjętej UCHWAŁY NR XLIV/428/2017 RADY MIASTA STAROGARD GDAŃSKI z dnia 30 sierpnia 2017 r. w sprawie stwierdzenia przekształcenia Zespołu Szkół Publicznych.

Stwierdza się, przekształcenie Zespołu Szkół Publicznych, w skład którego wchodzą Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim oraz Publiczne Gimnazjum Nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim w ośmioletnią Publiczną Szkołę Podstawową Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim z siedzibą ul Bp. Dominika 32.

- 18 maj 2018 r. Dzień Patrona Szkoły i nadanie nowego sztandaru.
- 16 marzec 2020 r. Przejście na nauczanie zdalne z powodu pandemii koronawirusa. Zdalne nauczanie trwało z przerwami do czerwca 2021 roku.
- Maj 2021 r. Zdobyliśmy I miejsce w XX Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami” dla zespołu „Pasja” i I miejsce dla zespołu Quatro.
- 18 maj 2021 r. Miał miejsce Jubileusz 25-lecia szkoły. Uroczystość podczas której posadzono przed szkołą Dąb Pamięci. Z powodu pandemii ilość uczestników była ograniczona do minimum.
- Czerwiec 2022 r. – Odbył się pierwszy festyn rodzinny pod hasłem: „Szkoła jest wielką przygodą”. Festyn rodzinny to impreza integracyjno-charytatywna odbywająca się w kolejnych latach.
- Październik 2022 r. – Jesteśmy wicemistrzami Polski w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Gier Planszowych IPN (uczennice Maria Cybulska i Malwina Czaja pod opieką p. Jolanty Wichrowskiej)
- Lipiec 2024 r. – Mamy mistrza Polski w siatkówce plażowej (uczniowie Jan Wasiniewski i Jakub Landsberg, trener Mariusz Fryźlewicz)